м. Черкаси. Педагогічна скарбничка

ІННОВАЦІЇ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Силантьєва  Світлана Іванівна,

учитель початкових класів Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17 Черкаської міської ради, заслужений учитель України.

Тема досвіду: «Формування компетентностей молодших школярів через впровадження системи розвивального навчання у навчально-виховний процес традиційної школи»

опис досвіду

нова українська школа

Уроки, яких чекають діти (години спілкування для учнів 1-4 класів)

АВТОРИ:

1. Дубенець Наталія Владиславівна, учитель початкових класів Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради Черкаської області вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист», «Учитель гуманної педагогіки».

2. Учителі початкових класів та вихователі ГПД Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Золотоніської міської ради Черкаської області: Беркут В. Л., Білик С. В., Верчик Л. В., Гілунова О. В., Гонза Н. В.,  Матвєєва І. М., Мокій А. М., Удод А. М., Сірош Н. В., Шамрай Л. В.

Посібник містить авторські розробки годин спілкування для учнів 1-4 класів, що допоможуть у формуванні духовної спільності між учителем і учнями та плекання в учнів таких людських якостей, як чуйність, доброзичливість, правдивість, співчуття, чуйність, чистота, розуміння краси… Ці уроки допомагають почути кожного  учня, стати самим собою, учать приймати самостійні рішення, робити власний вибір.

Посібник укладено відповідно до нового закону «Про освіту», Нового Стандарту початкової освіти.

Матеріали можна використовувати вчителям початкових класів, вихователям групи продовженого дня для проведення виховних годин, годин спілкування, відкритих занять

посібник

Зінтегровані уроки в початковій школі

Піотровська Світлана Віталіївна, учитель початкових класів НВК «Уманська міська гімназія – школа естетичного виховання» Уманської міської ради Черкаської області

Посібник містить науково-методологічні засади сутності інтеграції, теоретичні підходи до інтегрування змісту навчального матеріалу, методичні рекомендації щодо підготовки та проведення інтегрованих уроків, добірку оригінальних зінтегрованих уроків у 1-4 класах (з власного досвіду роботи автора), авторський вірш-пісню про ріки, озера України, майстер-клас для вчителів щодо інтеграції навчання.

Посібник може бути використаний у практичній діяльності вчителів початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів, студентів і викладачів педагогічних факультетів вищих навчальних закладів освіти

посібник

Інтегрований тиждень в початковій школі

Войтенко Ніна Василівна, учитель початкових класів Уманського навчально-виховного комплексу № 1 «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня» Уманської міської ради

У посібнику представлено досвід  конструювання освітнього процесу на засадах інтеграції,  розглянуто проблему інтеграції у педагогіці та  особливості побудови інтегрованих тижнів у початкових класах, подано приклади їх організації.

Буде цікавим для вчителів, які прагнуть урізноманітнити види діяльності   учнів, не допускаючи їх перевантаження, розвивати молодшого школяра відповідно до його пізнавальних можливостей, розширюючи цілісне уявлення дитини про світ.