 Упровадження STEM-освіти у контексті Нової української школи

SТЕАМ-освіта: кроки в майбутнє

Автори: авторський колектив комунального закладу «Скородистицька гімназія «Школа життєтворчості» Іркліївської сільської ради у складі Кучман Світлани Борисівни, директора; Сєдих Світлани Олексіївни, заступника директора з навчально-виховної роботи; та учителів Верби Марії Адамівни, Загубиноги Оксани Олексіївни, Карабан Галини Миколаївни, Шаповал Людмили Миколаївни, Шепеля Олександра Володимировича.

Анотація. Практико-орієнтований посібник узагальнює унікальний досвід та результати річної діяльності педагогічного колективу - однодумців, творчих педагогів з реалізації SТЕАМ – проекту  в умовах гімназії ОТГ. Матеріал представлено у вигляді структурних елементів загальношкільного проекту «Людина і природа» на різних етапах його реалізації, аналізується досвід  застосування проектування під час уроків-тріад та в позакласній роботі.
Видання призначене для педагогічних працівників, учнів та їх батьків, працівників органів управління освітою, а також усіх, хто цікавиться проблемами сучасної SТЕАМ - освіти в нашій країні.

Wall-інсталяція «Атомні моделі Бора» за результатами STEAM-уроку хімії

Автор: Скакун Наталія Сергіївна, учитель хімії та біології Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 Черкаської міської ради.

Анотація. У посібнику висвітлено креативний процес створення та презентації настінної інсталяції (вол-інсталяції) «Атомні моделі Бора».

Розробка стала результатом втілення STEAM уроку, зокрема його творчої частини, що означає у даному акронімі Мистецтво, творчість (A-art). Дидактична мета проекту — бажання сконструювати креативно-хімічну інсталяцію на «живих» стінах школи. Заслуговує увагу трактування технічного облаштування стенду, особливості створення креативної моделі Бора.

У роботі наводиться супутній текст презентації настінної інсталяції.

Текст може бути використаним як на уроках, так і у позакласній роботі у вигляді розігрування рольових діалогів, TED-виступів, обговорення у творчих групах тощо.

STEM-ідеї в природничій освіті: від розваги до навчання

Автор: Полянчук Лариса Вікторівна, заступник, учитель хімії Полянецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Уманської районної ради

Анотація. У практичному пораднику розглянуто поняття STEM-освіти та розкриті шляхи впровадження її в природничій освіті. Сформовано основні переваги такого типу освіти у порівнянні з традиційними методами. Наведені практичні прийоми реалізації шляхів впровадження STEM-освіти у процесі вивчення хімії, представлені приклади міні-проєктів, мейкерства, моделювання, домашнього експерименту як сучасних інструментів STEM- навчання.

Запропоновані матеріали можуть бути використані вчителями хімії, математики, інформатики, що допоможе їм зробити навчання практично-орієнтованим, цікавим та спрямованим на задоволення найпростіших практичних потреб.

Через STEM-освіту до інтелектуального розвитку особистості

Автори: творча група вчителів Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради у складі Тарасенко Зої Віталіївни, учителя географії; Носаєвої Ірини Петрівни і Мандрус Інни Миколаївни, учителів біології; Шупліної Оксани Олександрівни, учителя хімії; Яковенко Лариси Віталіївни, учителя музичного мистецтва; Маслюк Людмили Михайлівни, учителя математики.

Анотація. У посібнику розкрито досвід упровадження STEAM-освіти в освітньому процесі. Зміст посібника відповідає вимогам чинних навчальних програм та розкриває теоретичні основи щодо впровадження STEM-освіти на уроках природничо-математичного і суспільно-гуманітарного циклу; запропоновано практичні розробки уроків із мультимедійними презентаціями до них.

Матеріал посібника вчителі можуть використовувати для підготовки до уроків та позакласних заходів, а також для самостійної роботи здобувачів освіти в позаурочний час.

Формування цілісного світогляду дитини шляхом компетентнісного підходу та впровадження STEAM-методик на гуртку англійської мови «Little stars»

Автор: Вінглевська Тамара Олександрівна, керівник гуртка районного центру дитячої та юнацької творчості Корсунь-Шевченківської районної ради

Анотація. Навчальний посібник містить програму гуртка англійської мови для дітей 5-6 років та комплекс занять з використанням елементів STEM-освіти, дидактичного та мультимедійного матеріалу.

STEM-технології як дидактичний засіб

Автор: Галата Людмила  Миколаївна, директор  Квітчанського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Карашинської сільської  ради Корсунь -Шевченківського  району.

Анотація. Посібник розрахований на педагогічних працівників, які впроваджують в освітній процес елементи STEM-орієнтованого підходу.

Сьогодні учитель повинен володіти усіма методами та засобами роботи, які б зацікавили сучасного учня. Посібник містить перелік Інтернет-додатків та алгоритми роботи з ними.