Географія та природознавство

Дидактичний комплекс до курсу «Географія, 11 клас» (частина 1)

Автори: творча група учителів географії закладів загальної середньої освіти Черкаського району та ОТГ у складі Бур’ян Наталії Петрівни (Свидівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради), Канюки Лариси Миколаївни (Леськівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради), Середенко Людмили Іванівни (Червонослобідський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради) і Тарасенко Зої Віталіївни (Червонослобідський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради).

Дидактичний комплекс до курсу «Географія, 11 клас» (частина 2)

Автори: творча група учителів географії закладів загальної середньої освіти Черкаського району та ОТГ у складі Гладун Валентини Олександрівни (Руськополянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Руськополянської сільської ради), Нетесаної Вікторії Миколаївни (Мошнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради) і Середенко Людмили Іванівни (Червонослобідський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Червонослобідської сільської ради).

Анотація. Методичний посібник містить дидактичні вправи, задачі, географічні диктанти, запитання з розгорнутою відповіддю, тренувальні тести до уроків із курсу «Географія» в 11 класі згідно з чинною начальною програмою. До розроблених завдань подані відповіді. Дидактичні матеріали урізноманітнять уроки, допоможуть учителям географії реалізовувати наскрізні змістові лінії курсу, будуть корисними при виборі форм та методів роботи на уроці, зацікавлять здобувачів освіти при вивченні актуальних тем, спонукатимуть до самостійного пошуку цікавої інформації. Рекомендовано вчителям географії, здобувачам освіти, студентам географічних спеціальностей.

60+ компетентнісно орієнтованих завдань для уроків географії

Автори: Творча група вчителів географії закладів загальної середньої освіти м.Канева, керівник Євтушевська Таїсія Семенівна, методист інформаційно-методичного центру відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради.

Анотація. Компетентнісне навчання – це навчання, орієнтоване на розвиток особистості, її культури мислення, аналітичної рефлексії, самостійності та відповідальності за вчинки, уміння бачити і вирішувати проблеми автономно й у команді.

Одним із перспективних шляхів запровадження такого навчання є застосування компетентнісно-орієнтованих завдань, що пропонуються творчим колективом учителів.
Матеріали рекомендуються вчителям географії, заступникам директора з навчально-виховної роботи, методистам.

Краєзнавство на уроках географії як засіб формування високого рівня компетенцій школярів

Автори: Хміль Катерина Іванівна, учитель географії та економіки; Балюбах Тетяна Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель математики Сунківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

Анотаціядобірка краєзнавчих матеріалів забезпечить людині достатній рівень життєвої компетентності, незалежно від її життєвого і професійного вибору.

Для реалізації проекту «Краєзнавство на уроках географії, як засіб формування високого рівня компетенцій школярів» вдало використано газетні статті, розповіді, спогади односельців, батьків, вчителів. що єднає нинішнє покоління з минулим. Участь молоді в краєзнавчій пошуково-дослідницькій роботі сприяє пізнанню кожним самого себе, як індивідуальності.
Історія Черкаського регіону є складовою частиною великої історії українського народу, духовності нації, а через неї і всього людства.
Матеріали посібника можуть бути використані вчителями та батьками для подальшого формування навчально-освітнього середовища з метою забезпечення
умов для виховання умов для виховання учнівської молоді.

Впровадження інтегрованого підходу на уроках географії з метою реалізації нових освітніх стандартів

Автор: Омельченко Наталія Іванівна, учитель географії Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.С.С.Гулака-Артемовського Городищенської районної ради.

Анотація. У навчальному посібнику викладено теоретичний та практичний матеріал з досвіду роботи вчителя географії щодо висвітлення проблеми міжпредметних зв'язків у навчанні шкільного курсу географії. Цей матеріал допоможе підвищувати педагогічну ефективність уроку, забезпечувати систематичний взаємозв'язок у викладанні шкільних дисциплін.

Інтегровані уроки як один з методів розвитку творчих здібностей учнів

Автори: творча група вчителів закладів загальної середньої освіти м.Черкас у складі Міщенко Вікторії Вікторівни (КУ «Черкаський міський методичний кабінет установ освіти» Черкаської міської ради), Музики Олени Анатоліївни, Купчин Валентини Михайлівни, Лісняк Олени Володимирівни, Сергати Лариси Миколаївни, Даник Світлани Іванівни (Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 Черкаської міської ради),  Пишкіної Олени Вікторівни і Приходько Оксани Петрівни (Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Черкаської міської ради), Шамрай Тетяни Миколаївни, Дорошенко Антоніни Вадимівни, Кулинич Любові Іванівни (Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 Черкаської міської ради).

Анотація. У методичному посібнику представлені інтегровані уроки, які поєднують такі предмети: географію та англійську мову, географію та зарубіжну літературу, географію та основи здоров’я, географію та хімію, географію та біологію.

Адресовано вчителям закладів загальної середньої освіти.