Трудове навчання

Використання технології валяння для розвитку творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання

Автори: творча група вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти м. Черкас у складі Камінської Оксани Олексіївни, учителя Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 Черкаської міської ради; Кириченко Наталії Василівни, учителя Черкаського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей спортивного профілю № 34» Черкаської міської ради; Рябової Олени Володимирівни, учителя Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Черкаської міської ради; Шмиголь Олени Анатоліївни, учителя Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Черкаської міської ради.

Анотація. Посібник розроблено відповідно до програми «Трудове навчання 5-9 класи для загальноосвітніх навчальних закладів  (програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804) до технології виготовлення «Технологія валяння» у 7 - 9 класах.

Автори пропонують сучасні, екологічні, цікаві учням об’єкти проектування. У посібнику розроблені інтелект-карти, схеми, алгоритми проектування. Запропоновано матеріали для виконання проектів в техніці сухого та мокрого валяння. До кожного проекту розроблено календарний план, інструкційні картки, методичні рекомендації з виконання, банк ідей, запропоновано відео майстер-класів з виготовлення  проекту в конкретній техніці, які можна переглянути, використавши QR-коди. Приділено особливу увагу очікуваним результатам діяльності учнів.

Посібник призначений для учителів трудового навчання, технологій, керівників гуртків, учням навчальних закладів та позашкільних установ.

Проектно-технологічна діяльність на уроках трудового навчання як засіб формування ключових компетентностей

АвторЛуценко Микола Іванович, учитель трудового навчання Кліщинського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» імені М. П. Старицького Чорнобаївської районної ради

АнотаціяПровідним завданням учителя є реалізація очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів. У посібнику розміщена  технологічна послідовність виконання проектів із власного досвіду роботи учителя, теоретичні матеріали.

Зміст посібника буде цікавим учителям трудового навчання та технологій щодо організації та проведенні уроків, спрямованих на формування ключових компетентностей учнів, розвиток їх творчих здібностей.

Матеріали для роботи над проєктами: «Нове життя старим речам», «Корисні речі для людей з обмеженими можливостями» в 9 класі

АвторЦвєтнєнко Лариса Олександрівна, учитель трудового навчання Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія імені В.Т. Сенатора» Смілянської міської ради.

АнотаціяПідбірка матеріалів може бути використана на уроках трудового навчання  у 9 класах з обслуговуючих видів праці для роботи над проектами. В роботі акцентується увага на створення ситуації успіху в процесі навчальної діяльності школярів шляхом участі у доброчинних проєктах соціальнозначущої діяльності.

Матеріал посібника розрахований для вчителів та учнів і економить час на підготовку до уроків.