Іноземні мови

Media Kit. ЕЛЕКТРОННИЙ ПОСІБНИК

Автори: обласна творча група учителів англійської мови у складі Ярошенко Юлії Петрівни, учителя комунального закладу "Золотоніська санаторна школа I-III ступенів Черкаської обласної ради", Лютої Людмилі Станіславівні, учителя Золотоніської спеціалізованої школи №1 Золотоніської міської ради, Макарчук Ірини Андріївни, учителя Уманської загальноосвітньої школи  I-lll  ступенів N 3 Уманської міської ради, Мочульської Наталії Андріївни, учителя Уманського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I- II ступенів N 6 - дошкільний навчальний заклад" Уманської міської ради.

АнотаціяЕлектронний посібник складається з 3 розробок занять по темі “Media Literacy”, які містять презентації та відео файли, що можуть полегшити та урізноманітнити вивчення запропонованих програмою тем, впроваджувати елементи медіаграмотності і допоможуть ефективніше розвивати індивідуальність учня, пізнавальний інтерес, самостійність його мислення, стимулювати його творчі здібності через безпосереднє залучення до творчої діяльності, сприйняття, інтерпретацію й аналіз структури медіатексту, засвоєння знань про медіакультуру. Учні опановують інтелектуальні знання, зіставлення інформації, уміння аналізу, синтезу, уміння робити об'єктивні висновки й ефективно використовувати результати аналізу інформації з медіа (преси, радіо, кіно, телебачення, Інтернету) у власній навчальній діяльності. Заняття призначені для учнів молодшої, середньої та старшої ланки. Розробки стануть в нагоді вчителям закладів загальної середньої освіти.

Тексти для аудіювання, читання та завдання до них і граматичні вправи з німецької мови для учнів 7-8 класів (друга іноземна мова)

Автор: Ткаченко Марія Василівна, учитель німецької мови Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради.

Анотація. Навчальний посібник призначений для вчителів німецької мови та учнів 7-8 класів, які вивчають німецьку мову як другу іноземну. Тексти, завдання та вправи в ньому розраховані на школярів, знання яких відповідають рівню А1 за шкалою оцінювання знань загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Посібник охоплює теми, які учні вивчають протягом третього та четвертого року навчання. У посібнику використовуються лише авторські тексти, а також завдання до них та граматичні вправи. Кожна тема складається з трьох текстів. Після кожного з них є різнорівневі завдання, які дозволяють перевірити ступінь розуміння тексту під час аудіювання або читання. У кожній темі є по 10 граматичних вправ, які допоможуть закріпити як лексичні одиниці, так і вивчений граматичний матеріал.

Тексти та завдання до них, а також граматичні вправи можна використовувати як під час уроку, так і для домашніх, самостійних та контрольних завдань.

Hӧrtexte mit den Aufgaben für die Sсhüler der 9. Klasse

Автор: Глущенко Валентина Олексіївна, учитель німецької мови Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 Черкаської міської ради.

Анотація. Автором підібрані тексти для аудіювання для учнів 9 класу, які подають актуальну інформацію про життя відомих людей, навчання, відносини між дітьми та батьками, здоровий спосіб життя та охорону природи. Тексти пропонуються різнорівневі, що відображає сучасний підхід до оцінювання знань, умінь і навичок з німецької мови. Тестові завдання мають на меті сформувати навички аудіювання та допомогти учням перевірити правильність розуміння прослуханого.

Дані тести можуть бути використані для тематичного і підсумкового контролю на старшому ступені навчання для підготовки до олімпіад та ДПА.

Визначні місця Німеччини. Тексти для читання

Автори: творча група вчителів німецької мови  (керівник  - Кравченко Тамара Володимирівна, методист Шполянського районного методичного кабінету, учитель іноземних мов Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» Шполянської міської ради; члени творчої групи: Ратушня Ірина Володимирівна, учитель німецької мови Лозуватського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів-ліцей Шполянської районної ради, Пономаренко Ганна Василівна, учитель німецької мови Скотарівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Шполянської міської ради, Тимошенко Марина Петрівна, учитель німецької мови Товмацького навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шполянської районної ради).

Анотація. Посібник є збіркою тестових завдань до текстів країнознавчого характеру про визначні місця  Німеччини. Завдання складені з урахуванням обсягу мовного матеріалу, передбачають непросто знання певних граматичних правил або слів, а вміння використати їх на практиці, що сприятиме розвитку тестологічних вмінь при формуванні мовної та мовленнєвої компетенції, передбаченої програмою для загальноосвітніх навчальних закладів.

Посібник допоможе учням оволодіти загальними навичками виконання тестів і вдосконалити вміння іншомовної комунікативної компетенції.

Формування лінгвокраїнознавчої компетенції на уроках німецької мови

Автор: Мелешко Галина Лазорівна, учитель німецької мови Сидорівського навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Стеблівської селищної ради Корсунь-Шевченківського району.

Анотація. Посібник містить орієнтовну програму факультативного курсу з країнознавства, ознайомлення з країнами, мова яких вивчається. Мета посібника - допомогти вчителям іноземної мови комплексно вирішувати загальноосвітні та виховні завдання як на уроках, так і на факультативних заняттях.

Тематика текстів передбачає систематизацію граматичних явищ, розширення словникового запасу та розвитку усного мовлення школярів.