Бібліотека закладу освіти

Формування ключових компетентностей Нової української школи засобами шкільної бібліотеки

Автори: творча група завідувачів бібліотеки та бібліотекарів закладів загальної середньої освіти м.Сміли у складі Ганноченко Нелі Анатоліївни (Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7), Гички Ірини Іванівни ( навчально-виховний комплекс  „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. В.Т. Сенатора” ), Куценко Світлани Леонідівни ( Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6), Плотнікової Олени Володимирівни і  Рак Ірини Іванівни (навчально -виховний комплекс «Ліцей-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер»), Фомічової Світлани Семенівни ( КЗ «Смілянський навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІ ступенів №13), Чорноморець Валентини Миколаївни (Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10); керівник Олійник Галина Миколаївна, методист методичного  кабінету відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради.

АнотаціяУ посібнику розкрито роль шкільної бібліотеки в умовах реформування освіти.

Посібник містить методичні та дидактичні матеріали щодо розвитку ключових компетентностей учня засобами шкільної бібліотеки.
Компетентності в умовах становлення Нової української школи допомагають реалізувати співпрацю педагогів, учнів, батьків та шкільного бібліотекаря.
Посібник буде корисним для бібліотечних працівників, класних керівників, вчителів-предметників, педагогів-організаторів, учнів та батьків.

Використання інноваційних форм і методів у роботі шкільної бібліотеки у популяризації національної духовної та героїчної спадщини українського народу

Автор: Філоненко Наталія Миколаївна, завідувач бібліотеки Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Золотоніської міської ради.

Анотація. Методичні рекомендації підготовлено з метою вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів з національно-патріотичного виховання. Висвітлено основні напрями, методи та форми роботи шкільної бібліотеки, розглянуто питання комплектування фонду літературою національно патріотичного спрямування, підготовки рекомендаційних бібліографічних посібників, інформаційно-бібліографічного обслуговування учасників навчально-виховного процесу. Видання призначено фахівцям бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, а також буде корисним усім, хто здійснює національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.

Бібліотека Нової української школи — простір для освітніх можливостей кожного учня

Автори: Сімончук Тетяна Юріївна, методист методичного кабінету відділу освіти Черкаської райдержадміністрації; Жила Валентина Іванівна, завідувач бібліотеки Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради.

Анотація. Посібник містить методичні матеріали, які розкривають творчий доробок  учасників місячника шкільних бібліотек щодо актуальних аспектів функціонування бібліотек закладів загальної середньої освіти, оптимізації бібліотечного процесу пошуку ефективних засобів упровадження бібліотечних технологій у практику роботи. Мета посібника – поширення передового педагогічного досвіду щодо впровадження сучасних видів інформування та якісного і комфортного  обслуговування користувачів шкільної бібліотеки в контексті Нової української школи. Презентовано інноваційні форми роботи, а саме: розробки тематичних методичних заходів, уроків, дослідницькі проєкти, квести, вікторини, конкурси, бібліотечні уроки, тематичні виховні заходи, моніторингові дослідження, анкети, мультимедійні презентації щодо всебічного розвитку освітніх можливостей кожного школяра.

Рекомендовано для заступників директорів, вчителів, класних керівників, бібліотекарів, педагогів-організаторів, керівників гуртків.