Педагогічна скарбничка Черкащини

 

БІБЛІОТЕКА ЯК ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СУЧАСНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Використання тренінгових технологій у роботі шкільних бібліотек

Нерушак О.В.,

методист методичного кабінету відділу освіти Христинівської райдержадміністрації

 

опис досвіду

У роботі обґрунтовується необхідність впровадження  тренінгових технологій та описані прийоми їх використання  у роботі шкільної бібліотеки.

Вказуються переваги даного методу, методичні  особливості застосування тренінгів  як  способу реалізації активної моделі навчання слухачів.  

Подані тренінги для шкільних бібліотекарів, батьків, школярів

 

Бібліотека – це древній і вічно юний храм людського розуму.

Зуб Л. Д.,

бібліотекар Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів

Черкаської обласної ради

Збірник заходів рекомендовано для вчителів суспільно-гуманітарного циклу, вихователів, класних керівників, бібліотекарів.

Актуальність досвіду співвідносна із проблемами сучасності щодо формування активної, культурної особистості школяра, патріота свого краю.

Реалізуючи цю проблему, бібліотекар формує в учнів активну пошукову діяльність, вміння вчитися, жити у суспільстві. Матеріали, зібрані у книзі, розкривають досвід щкільної  бібліотеки із національно-патріотичного виховання.

      Пропонована книжка містить різні форми популяризації книги, розробки сучасних виховних заходів: читацькі конференції, літературні огляди, краєзнавчі вікторини, презентації книг, які проводяться в читальній залі шкільної бібліотеки Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Матеріали збірника допоможуть бібліотекарям, класним керівникам та заступникам директорів з виховної роботи у проведенні виховних заходів з учнями загальноосвітньої школи

опис досвіду

сценарії заходів

 

Формування та розвиток читацької компетентності учнів засобами шкільної бібліотеки

Одинець Н.П., Думай В.І.,

бібліотекарі Черкаської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 28

ім. Т.Г. Шевченка Черкаської міської ради

 

Сьогодні серед загальносвітових проблем далеко не останнє місце займає криза читання дітей та підлітків. Бурхливий розвиток комп'ютерних технологій, посилення впливу інтернет-культури і телебачення призвели до різкого падіння інтересу школярів до високохудожньої літератури і до друкованого слова загалом. Книга, яка упродовж століть була основою інтелектуального і духовного розвитку, стрімко втрачає свої позиції у житті сучасної людини. Ця ситуація викликає занепокоєння і в українському суспільстві, а найбільше – в професійному середовищі бібліотечних працівників і освітян.

Автори діляться досвідом формування читацьких інтересів школярів та залучення їх до активного читання

опис досвіду